Diller

ELAZIĞ - ASELSAN İŞBİRLİĞİ BULUŞMASI

ASELSAN Elazığ İşbirliği Buluşması

08.04.2018 Pazartesi günü saat 10.00'da ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof.Dr.Haluk GÖRGÜN, Kurumsal Yönetim Genel Müdür Yrd. Doç.Dr.Hakan KARATAŞ, Merkezi Tedarik Direktörü Ali Rıza KILIÇ ve uzmanlarının katılımıyla Fırat Teknokent'te işadamlarıyla bir toplantı düzenlendi..

ASELSAN Elazığ İş Birliği Buluşması

Fırat Teknokent Prof.Dr. Nuri Orhan Konferans Salonunda gerçekleştirilen programa Vali Çetin Oktay Kaldırım, Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Kutbeddin Demirdağ, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan, Elazığ KOSGEB İl Müdürü Şaban Yaşa ASELSAN Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün, ASELSAN Merkezi Tedarik Direktörü Ali Rıza Kılıç,uzmanlar ve iş adamları katıldı.


Teknokent Genel Müdürü Prof.Dr. Erhan Akın, ASELSAN Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Prof.Dr. Haluk Görgün programda sunum gerçekleştirdi.

         

Sunumların ardından 27 firma ile tedarik zincirine katılma amaçlı görüşmeler yapılarak, işbirliği buluşması noktasında hayata geçirilecek faaliyetler hakkında istişarede bulunuldu.

ASELSAN Genel Müdürü Haluk Görgün Türkiye'nin hemen her bölgesinde Savunma Sanayiine katkı sağlayacak birçok birikim ve insan kaynağı bulunduğunu söyleyerek şöyle konuştu: "ASELSAN'ın yüzde 65'lik tedariki Ankara bölgesinde, dolayısıyla bunun Anadolu'ya yayılması konusunda yeni bir şeyler yapılması için ekibimizle anlaştık. Bu çerçevede Kocaeli, Gebze, Antalya, Bursa, Konya, Sivas, Elazığ , Manisa, Kayseri gibi seyahatlerimiz ile buna yönelik çalışmalarımızı artırarak devam ettiriyoruz. Daha önceden ortaya koyulan adımların somut projelerle ilerleyebilmesi adına inşallah önemli kararlar alacağız.." dedi.

-Elazığ 'da, Fırat Teknokent'te düzenlenen imza töreninde konuşan Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, globalleşen dünyada önemli gelişmeler olduğunu ve bu gelişmelerin göbeğinde özellikle Orta Doğu'nun yer aldığını belirtti.

Türkiye'nin önemli rolü düşünüldüğünde bilgiyi kullanma, koruma ve iyi bir değere dönüştürme noktasında herkese sorumluluk düştüğünü vurgulayan Kaldırım, şunları kaydetti:

"Burada bilgiyi üretirken hem üniversitelerimize hem kamu kurumlarına hem de ASELSAN, Savunma Sanayi Başkanlığı gibi stratejik kurumlarımıza çok büyük görevler düşüyor. Bunun yanı sıra Türkiye'nin gelişmesine, kalkınmasına sadece İstanbul, Ankara, Kocaeli gibi belli şehirlerin değil bütün Anadolu'nun katkı vermesi ve değer üretmesi gerekiyor. Türkiye'nin uluslararası ölçekte başarısı ancak bu şekilde sağlanacaktır."

ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün de ASELSAN olarak sanayicilerle ve alt yüklenicilerle iş birliklerini yakından inceleyerek bunları ülke genelinde yaygınlaştırmaya gayret ettiklerini söyledi.

ASELSAN'ın 6 bin 600 çalışanı bulunduğunu belirten Görgün, iş birliği yaptığı kurumlar ile herkes tarafından çok olumlu algılanan bir şirket olduğunu sözlerine ekledi.

Toplantının sonunda hediye taktimi yapıldı..